Μετάλλια σε αγώνες κολύμβησης

O μαθητής της Β΄ Λυκείου Χριστόδουλος Χριστοδούλου εκπροσώπησε το Κολλέγιο Ανατόλια στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Κολύμβησης Μαθητών Λυκείου κερδίζοντας την 3η θέση στα 200 μ. ελεύθερο. Το Σχολικό Πρωτάθλημα πραγματοποιήθηκε από τις 21 έως τις 23 Φεβρουαρίου 2014 στον Πειραιά. Το ίδιο διήμερο έγινε και το χειμερινό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών κατηγορίας Open στο οποίο ο μαθητής αγωνίστηκε με την ομάδα του ΠΑΟΚ που ήρθε 3η στο αγώνισμα 4Χ100 μ. μικτής ομαδικής κολύμβησης.

Αυτές οι διακρίσεις έρχονται να συμπληρώσουν τα τέσσερα μετάλλια που κατέκτησε ο Χριστόδουλος Χριστοδούλου στις 15 και 16 Φεβρουαρίου 2014 στους Χειμερινούς Αγώνες Βορείου Ελλάδος Παμπαίδων – Παγκορασίδων, Εφήβων – Νεανίδων. Ο αθλητής του ΠΑΟΚ αγωνίστηκε στην κατηγορία Εφήβων και κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στα 4Χ 200 μ. ελεύθερο, το χρυσό στα 4Χ100 μ. ελεύθερο, το ασημένιο στα 4Χ100 μ. μικτής ομαδικής κολύμβησης και το χάλκινο στα 200 μ. ύπτιο.